O nas

Zgrôwańcë, czyli kapela kaszubskich zgrywusów najlepiej czuję się w otoczeniu wesołych słuchaczy, z którymi zawsze świetnie się bawi. Podczas swoich występów prezentują przede wszystkim kulturę i tradycje regionalne, ale oprócz tego w swym repertuarze posiadają szereg melodii biesiadnych, przy których słuchacze zamieniają się w wykonawców zaś przy znanych przebojach muzyki polskiej a także światowej nogi uczestników same rwą się do tańca.

Poniżej można nas posłuchać.

Welewetka

Jem jo rebok

Polka kaszubska – Śledź

Besame Mucho

W swej twórczości zawsze starają się ubogacić dotychczasową formę swymi własnymi wtrętami i rozwiązaniami przyjemnymi i ciekawymi dla ucha.

Karno Zgrôwańców jest laureatem pierwszej nagrody konkursu kapel kaszubskich odbywającym się podczas XVIII Zjazdu Kaszubów we Wdzydzach Kiszewskich AD 2016

             

W 2018 roku mieliśmy okazję reprezentować region Kaszub na Ogólnopolskim Przeglądzie Tradycyjnych Kapel Weselnych w Osieku nad Wisłą.

 

Latem 2020 roku byliśmy gośćmi programu „Wdzydzkie spotkania w gronie najbliższych”. Zapraszamy do obejrzenia programu, podczas którego mogliśmy na żywo zaprezentować kaszubską muzykę.